מאחורי כל סיפור טוב נמצאת הדמות שיצרה אותו. את מתחם ארמונות הרודס המרהיב באילת יצר יואב איגרא – אדריכל, יזם יו"ר ובעלים (במשותף עם רשת מלונות פתאל) של מלונות הרודס באילת.

איגרא למד אדריכלות בקנדה. לאחר שהקים פרויקטים רבים וייחודיים ברחבי העולם, ייסד את קבוצת איגרא ושב ארצה עם משפחתו במטרה להקים את ארמונות הרודס האגדיים. לאחר שרכש את הקרקע קיבל על עצמו יואב איגרא שותפים לפרויקט העצום שעלותו 140 מיליון דולר. בשנת 2009 נרכשו 50% ממניות המלון על ידי רשת פתאל.

 

התכנון: איזה מלון מקימים?

כל חלום תכנוני וארכיטקטוני מתחיל בראש, ממשיך לנייר וקורם לאיטו שלד, ברזל ובטון. כשהחליט איגרא לממש את פנטזיית ארמונות הרודס רכש שטח עצום, אסף סביבו עשרה אנשי מקצוע, הקים מחנה קטן של שני קרוואנים במרכז השטח ועצר לחשוב.

האפשרויות שעמדו בפניו היו אינסופיות. כדי לבדל את המלון שייבנה מיתר המלונות באילת, הוא בחר במבנה המעוצב ומתנהל על פי נושא, דוגמת מלונות הקונספט בלאס-וגאס.

 

הבחירה: איזו תרבות מנציחים?

כמובן שלא כל נושא מתאים לכל מלון. הבחירה נפלה על תכנון מבנה בעל אפיונים תרבותיים היסטוריים. מתוך הידיעה כי תרבויות רבות חיו ושלטו באזור, נשאלה השאלה: איזו מהן תונצח במלון? ארכיטקט איגרא וחברי הצוות הקדישו זמן רב ללימודי ההיסטוריה של כל אחת מהתרבויות. כולן ריתקו אותם, ולכולן היו אלמנטים מעניינים היכולים להשתלב בעיצוב.

לבסוף נבחר הסגנון הניאו-קלאסי שאפשר לשלב שבע תרבויות שונות לעיצוב אקלקטי מרתק. מאחורי הבחירה יוצאת הדופן עמד גם שיקול כלכלי נבון: מלון בעיצוב מרשים במיוחד שיוכל להשתלב היטב בכל מגמה, אופנה וסגנון.

החוויה: אירוח למופת בכל ארמון

חשיבה על צורכי האורחים במלון שימשה לארכיטקט איגרא קו מנחה בשלבי התכנון. מתוך הכרה בעובדה כי מלונות באילת יש הרבה וכל אחד מהם פונה לקהל אחר, הוא פיצל את קהלי היעד של המלון לשלוש קבוצות בשלושה ארמונות.

מדובר בחשיבה מקורית ופורצת דרך המאפיינת את עבודותיו של איגרא, כמו גם את הפרויקטים של הקבוצה בראשה הוא עומד. בזכותה, יודעים אורחי הרודס אילת כי מצפה להם חוויית אירוח ייחודית, מרגשת ויוצאת דופן בכל מלון:

הרודס פאלאס אילת – הארמון המרכזי אליו מגיעים הורים וילדים כדי ליהנות מחופשה יוקרתית.

הרודס ויטאליס אילת – היהלום שבכתר – ארמון ספא ייחודי המבטיח פינוק מלכותי.

הרודס בוטיק אילת – ארמון פרטי למשלחות מהארץ ומהעולם. אירוח מושלם לקבוצות, לאנשי עסקים ולכנסים באילת.

 

האחריות: לטבע, לנוף ולסביבה

במסגרת רצונו להקים מלון שייראה מרהיב גם בעוד 1,000 שנה, ידע איגרא כי מוטלת עליו אחריות רבה לטבע: לשמר את הנגישות אל הנוף, לעשות שימוש נבון בתנאי הסביבה, ואף לשנות את תוכניותיו במקרה של סכנת פגיעה בתוואי הנוף.

כל פרט עיצובי במלון מקבל את אישורו הבלעדי ומלאכת העיצוב מתחדשת כל העת. מאחורי כל פסל, דלת, ידית וכפתור טמונה מחשבה רבה ודבר אינו מעוצב כלאחר יד. גם על השם "הרודס" הוחלט לאחר שהתלבט בעניין תקופה ארוכה והתייעץ עם טובי הרעיונאים.

 

האגדה: אטרקציה מעולם אחר

העיצוב המיוחד והקונספט העומד מאחורי רשת מלונות הרודס הפכו לאטרקציה המרכזית בחוויית הנופש. לתפיסתו של איגרא, תפקידו של המלון ליצור סביבה מלאת השראה עם אווירה מרוממת, שונה לחלוטין מזו של חיי היום-יום.

המבנה הפך לחלק מרכזי בבידור של אורחי המלון – הם מתעניינים, שואלים שאלות עליהן עונה איגרא בשמחה, ומקבלים ממנו רעיונות רבים. יואב, המתגורר במקום, מארח אורחים רבים הנהנים לפגוש אדם אשר מתהלך בתוך החלום שיצר.

הכי משתלם להזמין באתר
  • ביטול הזמנה בהתאם לתקנון
  • לפחות 5% הנחה למזמינים אונליין באתר
  • לפחות 10% הנחה נוספים לחברי מועדון פתאל וחברים
  • מזמינים עכשיו ומשלמים בהגעה למלון
פוטר.לחץ אנטר לקפוץ על איזור זה